I Ogólnopolski Zlot Mustangów

Biorąc pod uwagę wspólną pasję oraz przypadającą w tym roku 45 rocznicę wprowadzenia na rynek pierwszego Mustanga (17 kwietnia 1964) Mustang Klub Polska postanowił zorganizować zlot w odmiennej formie, niż spotkania organizowane przez fankluby innych marek samochodów. Chcąc przybliżyć tę żywą legendę motoryzacji jak najszerszemu gronu, zaplanowano statyczną wystawę w centrum jednego z największych miast Polski. Jako że klub zrzesza właścicieli z wielu regionów Polski wybór padł na centralnie zlokalizowaną Łódź a w jej sercu na licznie odwiedzane w weekendy centrum handlowe Manufaktura przy ul. J. Karskiego 5.


Wyświetl większą mapę


Zlot rozpocznie się 18 kwietnia 2009 r. ok. godz. 14.00 wspólnym wjazdem samochodów od ul. Zachodniej przez parking Urzędu Miasta Łodzi na teren Manufaktury. Następnie ustawią się one w dwóch rzędach wzdłuż wewnętrznej ulicy. Wystawa potrwa do niedzielnego popołudnia.

Samochody będą prezentowane tak, aby oglądający mogli prześledzić zmiany konstrukcyjne wprowadzane przez kilkadziesiąt lat produkcji. Dodatkowo będzie można porównać warianty różniące się typem nadwozia (coupe, kabriolet, fastback), silnikiem (od 3,28l do 5,4l), czy wersją wyposażenia fabrycznego i tuningu. Przy samochodach będą także obecni właściciele, którzy chętnie opowiedzą o swoich „konikach” i zaprezentują ich donośne „rżenie”.

Wielu posiadaczy modeli kolekcjonerskich w dużym pośpiechu i ponosząc znaczące wydatki stara się przygotować swoje „rumaki” do zbliżającego się zlotu. Na listę uczestników wpisano dotychczas 55 samochodów, z czego I generacja przy sprzyjających okolicznościach powinna być reprezentowana przez 8 aut z lat 1964-1969 (głównie Coupe, ale także Mach1), IV generacja przez 8 aut z lat 1994-2003 (w tym 1 Cobra oraz 4 kabriolety i 3 Coupe) i V generacja przez 39 aut z lat 2005-2008 (w tym 4 najmocniejsze seryjnie produkowane Mustangi Cobra GT500 oraz limitowane wersje: 2 jubileuszowe GT Bullit, 1 GT Shelby). Mamy nadzieję, że ci, którzy nie mieli dotychczas kontaktu z tymi niezwykłymi pojazdami zarażą się naszą pasją, a tym, którzy myślą o zakupie Mustanga wystawa pomoże w wybraniu najbardziej odpowiedniego modelu.


Serdecznie zapraszamy!

Tekst: Paweł "Pavlito" Zambrzycki
mustangklub.pl | tel. +48 603 111 040