II generacja 1974-78

Druga generacja Mustanga z 1974 roku jest żywym dowodem na to, że downsizing wymyślono już dawno temu, tylko nazwa pojawiła się i spopularyzowała w ostatnich latach. W porównaniu do poprzednika był 48 cm krótszy, 220 kg lżejszy i miał mniejsze i słabsze silniki. Podstawowa jednostka R4 2.3 generowała skromne 88 KM. Po raz pierwszy zrezygnowano z kultowego w Ameryce silnika V8, ale ten błąd naprawiono już po roku.

Shelby Mustang przeszedł do historii, ale Ford chciał przyciągnąć klientów poszukujących auta sportowego pakietem Cobra II, oferowanym od 1976 roku. Brak wersji ze zdejmowanym dachem (wynik zaostrzonych przepisów) został zrekompensowany modnym w latach 70. nadwoziem typu targa, z dwoma zdejmowanymi przezroczystymi panelami dachowymi.

Z dzisiejszego punktu widzenia Mustang II jest bodaj najmniej atrakcyjnym wcieleniem dzikiego konia (choć o gustach się nie dyskutuje), ale w tamtych czasach był prawdziwym przebojem. W pierwszym roku sprzedaży Ford sprzedał niemal 396 tys. Mustangów II.
1974mustangiimach1-l-32141533771c1eda

ii-1

2 myśli na temat “II generacja 1974-78

  1. strona w przygotowaniu strona w przygotowaniu itd- a mi godzine zajelo zebranie z neta informacji o mustangach II generacji juz dwa lata temu szkoda ze opinia najbrzydszego mustanga przywarla do drugigo genu nie ryczy wprawdzie V8 a skromne 6 cylindrow ledwie 2,8 pojemnosci , ale niewatpliwi to samochod wart zamieszcenia go w panteonie modeli mustanga ponad 350 tys sprzedanych na calym swiecie modeli swiadczy chyba o tym ze i ten samochod odciska sie w historii motoryzacji , wprawdzie blizej mu do Pinto i Forda Capri niz do ryczacych GT-kow ale to w koncu Mustang i uwazam ze tym bardziej zasluguje na swoje miejsce w pamieci klubowiczow
    ponizej link do strony :
    http//mojmustang1974.priv.pl

Dodaj komentarz