Mustang Klub Polska oficjalna strona stowarzyszenia Mustang Klub Polska

Cobra 1250

Na początku jest super, auto wyrywa do przodu jak żaden samochód prowadzony wcześniej. Następnie przychodzi okres zadowolenia, który szybko się kończy i w głowach rodzi się myśl – chcę więcej mocy!!! Mój głód sięga kilkuset, powiedzmy 400-500KM, kogoś innego może 600-700KM.

Ale głód właściciela seryjnej Cobry SN95 model 94/95, która opuściła Dearborn zaopatrzona w stado na poziomie 240HP był o wiele większy. Zgłosił się on bowiem do warsztatu Pressurized Solutions w Alabamie z zamówieniem na swój sposób na głoda. Pragnął on, aby Cobra otrzymała naprawdę duży zastrzyk mocy – słownie tysiąc dwieście pięćdziesiąt koni mechanicznych.

cobra 1250 engine

cobra 1250 engine

Zazwyczaj auta o tak dużej mocy poruszają się jedynie po torach na ¼ mili, jego miało być tzw. daily driver, czyli oprócz startów w zawodach chciał jeździć nią także na zakupy.
Z zewnątrz auto wygląda wciąż na seryjny egzemplarz, co może zdziwić wielu rywali na skrzyżowaniach. Jednak mechanicznie auto jest już na dużo wyższym poziomie. Otrzymało ono bowiem pakiet Stage 3.

A tak ten potwór startuje.

Cobra 1250 youtube

Dane techniczne:
Moc RWHP :1250!!!
427 SBF połączony z twin Turbonetics T-76
PTC converter and trans
FAST engine management
AMS- 100
Efekty uboczne – utylizowanie tylnych opon w zastraszającym tempie…
http://pressurizedsolutions.com
http://bbracecars.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *