Mustang Klub Polska oficjalna strona stowarzyszenia Mustang Klub Polska

Borki II RR
II Zlot RoadRunners

W ostatni weekend lipca w Borkach

Does was weighed kmart pharmacy generic list ve because well a.

koło Tomaszowa Mazowieckiego odbył się II zlot RoadRunners – klubu zrzeszającego fanów amerykańskiej motoryzacji. W imprezie uczestniczyło około 60 aut z całej Polski. Można było podziwiać maszyny różnej klasy i różnym wieku – począwszy od pięknych full-size-carów, reprezentowanych przez Cadillaki i Lincolny poprzez liczne Dodge, Jeepy, a skończywszy na sportowych Corvettach Stingray, Chevrotette Camaro , czy Pontiacach.

Piękna żółta Corvette z Łodzi oraz wzbudzający podziw Cadillac deVille

Piękna żółta Corvette z Łodzi oraz wzbudzający podziw Cadillac deVille

W takim miejscu nie mogło zabraknąć również Mustang Klub Polska, który był godnie reprezentowany przez 11 aut z 3 okresów produkcji. Na zlot zawitały m.in. Eleonore, replika GT500, replika AV-X10 „Dearborn Doll”, kabriolet i coupe z pierwszych lat produkcji, a także przedstawiciele dwóch najnowszych generacji.

Przedstawiciele najnowszych generacji Forda Mustanga oraz replika AV-X10 fot. A.Zambrzycka

Przedstawiciele najnowszych generacji Forda Mustanga oraz replika AV-X10 fot. A.Zambrzycka

Po lewej - Piękny Convertible   Po prawej Magiczna Eleonor - autor 71Corvette454

Po lewej - Piekny Convertible ___________________ Po prawej Magiczna Eleonor - autor 71Corvette454

RAFAŁ i stang232

RAFAŁ i stang232

Shelby Romka

Shelby Romka

Było bardzo gorąco, więc kilma się przydawała...

Było bardzo gorąco, więc kilma się przydawała...

Podkreślić należy, iż organizatorzy zlotu zadbali nie tylko o wspaniałą atmosferę, sprzyjającą integracji klubów, ale również o prezentację walorów amerykańskiej motoryzacji na zewnątrz. W sobotę mieszkańcy okolic Tomaszowa mogli obejrzeć wystawione koło Przystani auta oraz przyjrzeć się pokazom sprawnościowym, w których w duchu sportowej rywalizacji uczestniczyły nie tylko sportowe samochody, ale również dostojne Cadillaki, czy salonki.

W sześciu startach zorganizowanych przez Automobil Klub Tomaszowski należało pokonać z możliwie największą szybkością 2 techniczne trasy. Pierwsza – brutalnie udowadniała, kto jest mistrzem precyzji: parkowania i slalomu. Drugiej nie sposób było pokonać inaczej jak driftem wokół beczki, czego dowody na trwałe zostały na okolicznych trawnikach. Tu zaznaczyć należy, iż MKP nie miał sobie równych w czasach i precyzji przejazdu – brawo Pavlito.

Próby sprawnościowe fot. A.Zambrzycka

Próby sprawnościowe fot. A.Zambrzycka

Dla miłośników palenia gumy nie zabrakło i tej konkurencji. Taka impreza nie przeszła bez echa i na miejscu obecne były ekipy 3 stacji telewizyjnych oraz przedstawiciele prasy. Doskonałym pomysłem był również wspólny rajd amcarów po przepięknej, bogatej w historię okolicy obejmujących romański kościół w Inowłodzu, ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego, hitlerowski schron kolejowy oraz Centralny Ośrodek Sportowy w Spale (Centrum Przygotowań Olimpijskich).

Rajd po okolicy Tomaszowa fot. A. Zambrzycka

Rajd po okolicy Tomaszowa fot. A. Zambrzycka


Całość dopełniło wieczorne ognisko przy samochodach, które wielu z nas wspominać będzie z nostalgią w długie, zimowe wieczory.

Jeszcze raz ogromne brawa dla organizatorów zlotu! Udowodnił on, że ludzie nadal kochają amerykańskie auta – pomimo zupełnie nieamerykańskich cen paliwa.

Relacja TV Tomaszów:

Relacja ze zlotu

Jania
Notka a autorze
Jania

Baba za kierownicą której należy się bać? Owszem. Jeśli ambicja nie pozwala Ci konkurować z kimś kto równie dobrze wygląda w szpilkach jak i w nich prowadzi Mustanga GT to lepiej zostań w domu. Ta kobieta równie dobrze radzi sobie z Astonem Martinem DB9 jak i Mazdą MX-5.

3 Responses to II Zlot RoadRunners

 1. Kuba napisał(a):

  Fajny reportaż! Dobrze się czyta.

 2. kecaj73 napisał(a):

  Cadillac deVille a nie jak autor podpisał Bel Air
  pozdrawiam
  kecaj73

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *