Mustang Klub Polska oficjalna strona stowarzyszenia Mustang Klub Polska

1966 Ford Mustang Martini Racing

Już za chwilę SEMA 2012, a na nim jak zwykle pokazane zostanie wszystko co najlepsze w amerykańskiej motoryzacji. Dziś przedstawiamy wyścigówkę z 1966roku…

Wielu z was gorąco wspiera projekt naszego MUSTANG RACE CARa i zamiast myśleć o zbliżających się świętach, wciąż wyobraża go sobie na torze. Dziś przedstawiamy wam zdobywcę Ford Design Award SEMA 2012 – czyli nagrody dla najlepszego Forda na wystawie.

1965 Steve Storpe Mustang - zdjecia HOT ROD.

1965 Steve Storpe Mustang - zdjecia HOT ROD.

W tym roku trafiła ona do Steva Stropa, który zaprezentował wyścigówkę na bazie fastbacka z 1966roku. Ten niezwykły samochód pomalowany został w klasyczne barwy zespołu MARTINI RACING.

Choć pozbawione wielu elementów - to wnętrze zachwyca.

Choć pozbawione wielu elementów - to wnętrze zachwyca.

Samochód napędza bardzo rzadki wykonany z aluminium i magnezu silnik FORD DOHC INDY V8, który był wykorzystywany w wyścigach INDY. Został rozwiercony z 250CID do 290CID i pozwala się kręcić aż do 9000obr/min. Posiada unikatowe zawieszenie Detroit Speed.

Silnik pomalowany na ciemną zieleń - czemu nie.

Silnik pomalowany na ciemną zieleń - czemu nie.

Wlew paliwa na wysoko oktanową zupę.

Wlew paliwa na wysoko oktanową zupę.

Według was nasz RACE CAR powinien być wykończony i wykonany na takim poziomie – czy lepiej niech będzie spartański, bo farba i dodatki przecież za dużo ważą?

Przedstawcie swoje opinie.

Źródło: www.hotrod.com

stang232
Notka a autorze
stang232

Aktywny uczestnik klubowego życia i miłośnik IV generacji. Swój samochód zakupił już na studiach, ale jeszcze się nim nie znudził. Mając możliwość dynamicznej jazdy na torze przećwiczył konstrukcję Forda lepiej niż mogłaby to zrobić trójka z TopGear.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *